Блог

Що потрібно знати про торги арештованим майном

Майно, що було вилучене у боржників, називається арештованим або конфіскованим, але не слід його плутати з тим конфіскатом, що вилучається митною службою під час незаконного перетину кордону. Арештоване майно може бути різним. В цю категорію входить усе: від нерухомості до одягу та взуття. Тобто все, що державна виконавча служба може конфіскувати у боржника чи банкрута, являється арештованим майном.

Із-за обмеженого доступу до ринку такого майна кожен рік його накопичується все більше, так як просто не вистачало покупців. В деяких ситуаціях реалізація того чи іншого об’єкту затягувалася роками. З 2015 року була введена в дію спеціальна система СЕТАМ, за допомогою якої торги таким майном повинні були стати більш ефективними. Але практика показала, що тіньові схеми продажу залишилися, а сама система характеризувалася великою кількістю скарг та скандалів. Тому влада вирушила приєднати також і систему Прозорро.Продажі, яка була створена в 2016 році для боротьби з корупцією, що тривалий час панувала на ринку держмайна.

На яких торгах продається вилучене майно

Наразі арештоване майно продається в системах СЕТАМ та Прозорро.Продажі. Дізнатися про це більше можна за посиланням https://megasale.com.ua/pravyla-provedennya-torgiv-areshtovanym-majnom-v-ukrayini/. Спочатку майно з’являється в першій системі, а потім уже потрапляє до другої. При цьому Прозорро.Продажі виконує адміністративну функцію, а СЕТАМ – організаторську.

Вилучене у боржників майно продається на відкритих онлайн торгах, спостерігати за якими можуть усі. Тут неможливо дати хабар чи якось домовитися між собою, а у випадку виявлення порушників їх відразу видаляють із системи.

Завдяки нововведенням арештоване майно стало продаватися швидше та по більш високій вартості. Це обумовлене тим, що з відкриттям такого ринку для усіх бажаючих, багато нових учасників зацікавилися тими чи іншими лотами. Між ними розгорнулася вільна конкурентна боротьба, завдяки якій на майно була встановлена справедлива ціна.

Для того, щоб обрати для себе цікаву пропозицію, учасник повинен спочатку обрати електронний торгівельний майданчик для реєстрації. Таких онлайн платформ зараз налічується близько 4 десятків і усі вони акредитовані в системі Прозорро. Після простої реєстрації користувач може прийняти участь в будь-якому аукціоні щодо продажу арештованого майна. У випадку перемоги між організатором торгів (найчастіше це державна виконавча служба) та покупцем буде підписаний електронний договір купівлі-продажу.