Хоча є кілька місць, де можна витратити біткоін, багато людей просто зберігають їх, як і інші довгострокові інвестиції. Волатильність ціни біткоіну ускладнює здійснення повсякденних покупок — хоча кілька дебетових та кредитних карток, що працюють на криптовалюті, починають змінювати цю ситуацію.
Розпочати інвестувати в криптовалюти ви можете вже зараз через цю біржу https://www.bybit.com/kk-KZ/.
Чи все це законно?
Коротка, кваліфікована відповідь: так, на даний момент, доки — як і з будь-якою іншою валютою — ви не робите з нею незаконних дій. Наприклад, біткоін був єдиною валютою, яку приймали на Silk Road, темному веб-ринку наркотиків та інших заборонених товарів і послуг, який був закритий ФБР у 2013 році.
З того часу біткоін значною мірою уникнув регулювання і правоохоронних органів у США, хоча зараз він перебуває під підвищеною увагою, оскільки привертає увагу інституційних інвесторів. Хоча купівля та продаж біткоіну є законною, багато аспектів індустрії, такі як податкові проблеми для інвесторів, все ще знаходяться в «сірій зоні» і можуть бути вразливими для майбутнього регулювання та/або дій правоохоронних органів.
Які ризики?
Якщо відкинути юридичні та нормативні ризики, біткоін як інвестиція та валюта дуже ризикований. Коли ви прокидаєтеся вранці, ви знаєте, скільки можна купити на один долар. Однак фінансова вартість біткоіну вкрай непостійна і може сильно коливатися від дня до дня і навіть від години до години. Операції з біткоінами важко, хоч і можливо, відстежити окремим особам. Незважаючи на різке збільшення загальної кількості інвесторів, які володіють криптовалютами, криміналістичні інструменти дозволяють відстежувати транзакції та ідентифікувати віртуальні сліди окремих осіб у різних блокчейнах. Федеральний уряд заявив про свій намір припиняти злочини, пов’язані з криптовалютами, і низка гучних зламів була публічно відстежена передбачуваними учасниками змови. Тому правильніше вважати криптовалюту псевдо анонімною, а не анонімною.
Тим не менш, ця псевдонімність може бути привабливою, особливо в умовах, коли компанії та маркетологи все частіше відстежують кожну нашу покупку, але є й недоліки. Ви ніколи не можете бути впевнені в тому, хто продає вам біткоіни або купує їх у вас. Відкриваються широкі змоги відмивання грошей. Також існує ризик крадіжки, а можливості повернення грошей, заперечення транзакції чи відшкодування збитків обмежені. Як тільки транзакція потрапляє до блокчейну, вона стає остаточною.
Якщо тема криптовалют вас дійсно цікавить, то важливо також навчитися вибирати правильно криптовалютні біржі для торгівлі. Наприклад, надійні біржі, такі як https://www.bybit.com/uk-UA/, завжди будуть набагато більш вдалим рішенням для роботи. Саме тут у вас буде можливість відкрити для себе чимало нових ефективних перспектив, котрі стосуватимуться цього ринку.