Блог

Базова інформація про Біткоін

Біткоін вважається першим видом криптовалюти, запущений у 2009 році анонімною особою або групою осіб на ім’я Сатоші Накамото. Він дозволяє користувачам здійснювати однорангові транзакції з цифровими грошима без стороннього посередника, як банк чи компанія кредитних карток. Натомість біткоін використовує алгоритми для перевірки транзакцій, які записуються в блокчейн біткоіну. Існує обмежена кількість біткоінів, яка може бути створена.

За своєю суттю біткоін є публічною системою. Теоретично, будь-яка людина, яка має комп’ютер та інтернет, може стати майнером – жодна людина чи група не володіють і не контролюють її. Він також децентралізований, тобто в ньому немає єдиного сервера, організації або комп’ютера, який «керує Біткоїном». Натомість різні зацікавлені сторони контролюють різні аспекти. Мережа Біткоін включає два основних компоненти: власне валюту Біткоін і блокчейн — децентралізовану систему бухгалтерських книг, яка реєструє надходження і виведення коштів. Купити монети можна на https://www.bybit.com/ru-RU/

Трохи про майнінг

Майнери — це люди, які використовують свої обчислювальні потужності для забезпечення роботи мережі Біткоін. Майнери постійно змагаються у підтвердженні транзакцій Біткоіна, вирішуючи найскладніші математичні завдання. Перший майнер, який підтвердить транзакції та створить новий блок у блокчейні, отримує новий біткоін.

Хоча технічно добувати Біткоін може будь-який бажаючий, кількість обчислювальної потужності та електроенергії, необхідна для конкурентоспроможного видобутку, величезна. Це означає, що більшість майнінгу здійснюється спеціалізованими компаніями або групами, які об’єднують свої ресурси, щоб максимально збільшити шанси на успішне вирішення складних математичних завдань, необхідних для розблокування нового Біткоіна.

Прийняття та зростання

Займаючи приблизно дві третини ринку криптовалют, біткоін є найбільшою цифровою валютою за ринковою капіталізацією. Його швидке і значне зростання ціни викликало ентузіазм щодо його потенціалу, оскільки інвестори шукають нові «сховища вартості». Широкому інтересу до біткоіну сприяло кілька ключових факторів, зокрема:

  • Доступність товарів. Прийняття цифрових гаманців/платіжних систем, можливо, частково прискорилося через потребу безконтактних варіантів в умовах пандемії COVID.
  • Інституційне визнання. Декілька великих компаній висловили зацікавленість у використанні біткоіну, що, мабуть, робить криптовалюту легітимною.
  • Попит на диверсифікатор портфеля. Інвестори, особливо довгострокові, стикаються зі скороченням списку некорельованих активів, що спонукає їх шукати нові інвестиційні альтернативи. Криптовалюта з’явилася як спосіб диверсифікації традиційного портфеля акцій/облігацій за рахунок активу, що не рухається в ногу з економікою загалом.

Стати інвестором можна на https://www.bybit.com/uk-UA/.