Блог

Прозорі торги

Система Prozorro.Sale – це відкрита приватна платформа, де ви можете вільно купувати багато за виграшною ціною. Сьогодні в аукціонах може взяти участь будь-який громадянин України. Для цього достатньо пройти просту реєстрацію на одному з сайтів, що працює в системі Прозорро.Продажі. Одним із таких сайтів є Українська універсальна біржа. На веб-сайті біржі є можливість знаходити різні лоти, починаючи від побутової техніки і закінчуючи великою нерухомістю та земельними ділянками.

Реєстрація на сайті займає всього кілька хвилин, після чого необхідно внести гарантійний депозит, а далі ви можете робити ставку на вподобаний лот. Зі збільшенням ставки іншим учасникам потрібно збільшувати свою ставку, тим самим стаючи переможцем. Пізніше вам потрібно буде підписати відповідні документи.

На сайті виключені всі види сірих схем, оскільки біржа працює в системі Prozorro. Це означає, що всі аукціони відбуваються відкрито і добросовісно, щоб кожен громадянин міг стежити за процесом таких аукціонів. У разі порушення правил прозорих торгів це буде оприлюднено для широкої аудиторії.

В результаті системи Prozorro.Sale вдалося вивести велику частину ринку з тіні, включаючи ринок землі. Раніше тендери проводяться на закритих аукціонах з величезною кількістю корупційних схем та величезною кількістю хабарів. Нечесні високопоставлені особи скористалися розташуванням свого офісу і взяли величезний відкат, хоча сьогодні це в минулому.

Що важливо, в аукціоні можуть взяти участь навіть недосвідчені учасники. Все розроблено таким чином, що кожен громадянин, скажімо, той, хто хоче продати свої акції, може вільно зайти на сайт, зареєструватися, а згодом виставити свою землю на продаж.

Якщо у вас виникнуть запитання, адміністратори Української універсальної товарної біржі допоможуть у їх вирішенні. Важливо те, що всі види товарів продаються за виграшною ціною, а не заниженою, як це було раніше, коли аукціони проводяться на закритих сайтах. Ринкові ціни на лоти допомагають контролювати відкриті аукціони та участь усіх у них.

Як направити свою пропозицію на тендер?

По-перше для організації, що має наміри брати участь в тендерних аукціонах як виконавець послуг, робіт або продавець товарів, необхідно пройти реєстрацію на Українській універсальній біржі – офіційному майданчику Прозорро, який авторизований по усім рівням акредитації. Далі у користувача будучи зареєстрованою з’явиться доступ до відстеження найбільш привабливих тендерів і направляти на них свої пропозиції.

На платформі Української універсальної біржі можливо:

 • відшукати привабливий тендер Прозорро і зробити підписку на розсилку нових; 
 • брати участь в будь-якому цікавить тендері Прозорро; 
 • запитувати всю інформацію про те хто є замовником або отримати консультацію по кожному питанню, що цікавить у юристів УУБ;
 • завдяки розробленому механізму УУБ користувачі не мають права завчасно довідатися про вартості конкурентів на майбутньому аукціоні. 

По закінченню торгів алгоритм видають інформацію ставок конкурентів і їх ціни, покаже ймовірність їх участі в майбутніх тендерах, вираховує передбачуваний рівень цін. Все це виконується ґрунтуючись на глибокому аналізі підсумків вже проведених аукціонів.

Як починається тендер

Замовник, спираючись на свої потреби створює заявку і оголошує аукціон. Його оголошення опубліковується в режимі реального часу, в акредитованій системі Прозорро. На платформі УУБ в оголошенні повинні бути:

 • детальні умови до предмету придбання, його обсяг, 
 • технічний опис; 
 • умови, яким повинні відповідати постачальники: 
 • стаж, підготовленість, розташування; 
 • анонс критеріїв і методів, які будуть застосовуватися для оцінювання товару.

Крім того в оголошенні про аукціон повинні бути вказані терміни відгуків на них і умови до пропозиції, яку повинен здійснити майбутній виконавець.

Порядок початку тендерних аукціонів

Завершення терміну подачі заявок учасники лота мають право ставити додаткові питання замовнику з оформлення. У процесі подібного діалогу не виключається, що:

 • змінюються вимоги до наявності, формальним умовам і числу документів; 
 • будуть потрібні спеціальні формулювання, використання вузькоспеціалізованих понять і термінів; 
 • замовник зажадає сертифікати як доповнення дозволу та інше. У подібній ситуації учасники процедури будуть сповіщені про внесені зміни, а час відгуку на тендер продовжується автоматом .

Довідавшись про нові умови https://sale.uub.com.ua/ru/news/perelik-zemelqnyh-dilyanok-vystavlenyh-na-aukcion-prozorro-sale, учасники вправі або погодитися з пропозицією, або зовсім вийти з аукціону.