Блог

Системи електронних закупок, плюси та законодавчі недоробки

Сьогодні помітний істотний прогрес у прозорості та зменшення можливостей для проведення антиконкурентних торгів з корупційною складовою. Переваги ProZorro помітні навіть на міжнародному рівні. Завдяки об’єднанню бірж та електронних площадок, акредитованих в системі Прозорро вдалося досягти ситуації, коли державні закупки виконуються через єдину електронні площадку. Всі учасники мають ознайомитися з умовами тендеру, процедурою проведення торгів, списком учасників, представленими цінами.

Головні особливості та деякі недоробки

Площадка електронних торгів допомагає знищити корупцію, не допустити конкурентну дискредитацію окремих контрагентів, а також створити перед посилки для максимальної прозорості всього процесу.

Серед основних недоліків можна виділити той факт, що

Система оплати за участь в процедурі закупівлі роблять ProZorro фінансово не привабливими для великого кола потенційних учасників. Якщо ціна процедури торгів відносно невисока, то підприємців чекають супутні витрати. Вони мають надати всі документи, представити фінансові гарантії для участі в торгах.  

Варто зазначити, що процедура оскарження закупівлі доволі складна. Терміни надання таких послуг чітко не зазначені, але прос планують виправити.

Кожна реформа Україні, яка загрузла в корупції за багато років, вимагає часу і обкатки. Теж саме стосується електронної системи закупівель ProZorro, особливо її недоліків на законодавчому рівні. Завдяки подальшим крокам проведення системних реформ,  корупційні процеси в державі намагаються методично витравити.

Незважаючи на недоліки, доступ, користування та участь в системі організувати доволі просто. Для участі в Асоціації aeaep.com.ua знадобиться мінімальний пакет документів.

При участі в аукціоні замовники мають самостійно перевіряти інформацію з відкритих державних реєстрів. Пропозицію успішно подають в режимі онлайн, знаходячись в будь-якому місці. Витрати на логістику та час, пов’язаний з підготовкою та доставкою паперів повністю відсутні. Всі користувачі можуть розраховувати на своєчасну підтримку кваліфікованих спеціалістів.

Асоціація «Біржові та електронні майданчики» створює конкурентні умови, з допомогою яких можна реалізувати майно. Для цього в процесі беруть участь різні торгові платформи. Приєднуватися  до Прозорро.Продажі на однакових умовах може кожен учасник.