Блог

Торги, котрі проводяться над майном банкротів

Як і в більшості країн, в Україні фінальна стадія стягнення заборгованості являє собою реалізацію майна боржника з публічних торгів. Причому аукціон може бути проведений як з підвищенням вартості лота, так і зі зниженням його вартості. 

Здавалося б, немає нічого простішого: зареєструватися для участі в аукціоні і поборотися за цікаве для вас майно боржника. Але далеко не завжди за участю в аукціонах все йде за планом. Як би парадоксально це не звучало, але історично склалося, що засновники великих українських підприємств-боржників або банкрутів дуже заможні люди, які за допомогою біля законних схем можуть блокувати проведення аукціонів.

Так, одним з найбільш поширених способів ухилення від реалізації майна є реєстрація двох учасників для участі в аукціоні. Ці учасники на самому старті аукціону ставлять ставки, які в рази перевищують реальну ринкову вартість лота. В такому випадку для всіх інших пропадає подальший сенс участі в торгах. 

При використанні даної схеми, недобросовісний боржник втрачає два гарантійних внеску, але реалізоване майно залишається в його власності до наступних торгів. Щоб отримати більш детальну інформацію про правила отримання майна осіб, котрі стали боржниками або банкротами, варто перейти на сайт Megasale.

До вступу в силу Кодексу за процедурами банкрутства, коли торги проводилися в режимі офлайн, для зриву аукціонів повідомляли про замінування будівель, блокували фізичний доступ учасників до місць проведення аукціонів, знищували заяви на участь і так далі. З переведенням аукціонів в режим онлайн, зривати їх недобросовісним боржникам стало набагато складніше, але прецеденти все ще існують.

Інвестиційні фонди протягом багатьох років скуповують проблемне майно по всій території України. За роки роботи в цій сфері були вироблені способи протидії спробам зриву торгів і виведення майна. 

Таким чином, якщо вас зацікавило рухоме або нерухоме майно, яке виставляється на аукціон, Фонд готовий надати співпрацю в його придбанні і оформленні. Також, звертаємо вашу увагу, що в групі певних фондів є біржа, за допомогою якої ви зможете здійснити покупку.

Щодо процедури проведення торгів майном банкрутів, ми вам радимо ознайомитись із статтями сайту megasale.com.ua. Після ознайомлення з корисними матеріалами, ви напевно зрозумієте всі тонкощі проведення торгів, оскільки інформаційний портал створено для покращення рівня усвідомленості простих громадян України на ринку державних закупівель.