Блог

Управління закупівлями

В рамках будь-якого підприємства управління закупівлями цікавий і в той же час складний процес. Від його раціональності і правильності організації в основною мірою залежатиме і ефективність організації або ж підприємства. Несвоєчасні або ж незаплановані закупівлі можуть збільшити навантаження на бюджет організації, стати причиною простою підприємства і бути основним фактором, що впливає на затримку поставок готової продукції. Всі наведені вище фактори можуть знайти негативний відбиток у репутації компанії, її популярності серед клієнтів.

Майже у всіх організаціях процес за допомогою якого керують закупівлями автоматизований за допомогою спеціального програмного забезпечення. Така автоматизація закупівельного процесу дозволяє підтримувати якість пропонованих організацією товарів і послуг на належному рівні. Також даний процес допомагає забезпечити безперервне постачання виробничих підприємств сировиною, комерційних структур товарами потрібної категорії. На додаток, автоматизоване управління закупівлями є однією з гарантій того, що організація або виробниче підприємство виконає замовлення в заздалегідь обумовлений термін, і при цьому собівартість наданих послуг або вироблених товарів буде відповідати плану.

Саме управління процедурою закупівель є найважливішою частиною менеджменту. При раціональної організації процедури закупівель компанія може отримати додаткові переваги завдяки правильному застосуванню засобів, що знаходяться в обороті. Знаходити потрібних постачальників найпростіше через тендери. Для цього можна скористатися послугами майданчика tender.uub.com.ua. Саме через нього ви можете отримати доступ до системи електронних закупівель Прозорро.

При управлінні закупівлями важливу роль, перш за все, грає контроль рівня залишків товару на складі компанії. У виробничих компаніях важливо зберігання на складах певної кількості сировини, а для комерційних компаній-дистриб’юторів більшою мірою важлива постійна наявність товару, який користується попитом.

Також управління закупівлями включає в себе і визначення потреби в закупівлі певних найменувань продуктів, періодичності їх придбання та виставлення пріоритетності закупівель, якщо таких найменувань багато. Крім того, процес управління закупівлями включає в себе і визначення найбільш оптимальних закупівельних цін, і вибір надійних постачальників потрібного товару в потрібному асортименті. Більш того, управління процедурою закупівель також передбачає, як і створення плану закупівель, так і його корегування в разі непередбаченого зриву поставок.

Планування організації закупівель

Як планується організація закупівель? Після збору інформації організація аналізує свої здібності як покупця, і можливості постачальників, далі обирається стратегія, за якою ведуться закупівлі, визначається метод, за допомогою якого будуть вестися закупівлі, а також метод їх контролю. Якщо організація закупівель виконана оптимальним чином підприємство завжди купує товари або послуги в потрібний йому час, в необхідній кількості, заплативши при цьому прийнятну ціну надійного постачальника. Як відомо, найбільш вигідним способом робити закупівлі і шукати замовників є тендери, що проводяться на порталі Прозорро. Детальніше про них можна дізнатися за посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/uchast-v-tenderah-sistemy-prozoro.

Організація процесу закупівель може виконуватися декількома методами. При використанні прямого методу закупівель з підприємствами-постачальниками встановлюються прямі зв’язки. При непрямому методі організації використовують послуги покупки або ж продажу товарів, що надаються організацією-посередником.