Блог

Головні особливості купівлі-продажу електроенергії на УЕБ

Українська енергетична біржа також займається продажем електроенергії для потреб населення. Всі учасники електронного аукціону в спеціалізованих та комерційних секціях можуть укласти договір купівлі-продажу у двосторонній формі. Для цього в системі створені всі умови.

Етапи проведення аукціону

Кожен акціонер проходить в активній формі. Особливість в тому, що учасники мають можливість оформити двосторонній договір. Згідно з законами країни, аукціони відкриті для виробників, постачальників, операторів систем передачі та розподілу, трейдерів та кінцевих споживачів.

В таких договорах вказують об `єм та ціну електроенергії, строки та умови дії договору. Вони мають містити всю необхідну інформацію про обидві сторони.

Як стати учасником

Українська енергетична біржа організовує аукціони в рамках діяльності системи Прозорро.Продажі. Кваліфіковані співробітники компанії навчились пристосовуватися до будь-яких ринкових змін. Це допомагає забезпечувати потреби кожного покупця та продавця. Всі аукціони проходять на підвищення та зниження ціни. Це одне із головних направлень діяльності системи Прозорро.Продажі.

Серед переваг участі в аукціоні виділяють можливість:

  • вплинути на ринкове ціноутворення;
  • уникнути цінових та виробничих ризиків;
  • звести до мінімуму затрати часу на купівлю-продаж ресурсу. 

Учасники вважають, що деякі недоліки є, але, в цілому, система справляється з новим ринком, успішно налаштовує програмне забезпечення. Це дозволить у майбутньому створити надійний ринок електроенергії європейського зразка. Торгівля енергією на біржах в європейських країнах широко відома і сприяє розвитку конкуренції.

На сьогодні в аукціонах взяли участь більш як 200 компаній, а дані показники постійно зростають. Новим учасникам біржа пропонує безкоштовні консультації та навчання, відповіді на запитання від найкращих спеціалістів.

Щоб дізнатися більш детальну інформацію необхідно зайти на сайт www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/osobennosti-auktsionov-rdd-na-birzhe-ueb/, а також підписатися на офіційну сторінку біржі в соціальних мережах. Своєчасна інформація допоможе вступити в аукціон та придбати необхідні ресурси на вигідних умовах.

Дана система допомагає організовувати угоду прозоро та без корупції, уникнути порушень законодавства.