Блог

Купівля та оренда нерухомості в Хмельницькому на електронному аукціоні

Донедавна процедура купівлі-продажу приміщень державної та муніципальної власності під бізнес була досить складним процесом. Багато підприємців стикалися з проблемою пошуку відповідних площ, підготовкою документів, необхідних для отримання права власності або укладання договору довгострокової оренди. Сьогодні, завдяки діючій системі електронних торгів Прозорро і її акредитованим майданчикам, взяти в оренду або придбати необхідну кількість приміщень стало набагато простіше, а головне – забезпечена широка доступність для кожного бажаючого.

Що таке електронні торги: принцип роботи та переваги

Операції купівлі-продажу, оренди нерухомості, що є власністю держави або муніципалітету, проходять виключно на платформі Prozorro.Sale. Це регламентовано чинним законодавством. Прозорро співпрацює з різними електронними майданчиками, де можна розміщувати оголошення про продаж або оренду нерухомості або іншого майна, виставляти лоти, брати участь в торгах та купувати бажаний об’єкт за вигідною ціною.

Продаж здійснюється шляхом проведення аукціону, що складається з трьох раундів. В процесі торгів кожен учасник озвучує свою ставку, а переможцем оголошується той, хто запропонував максимальну суму. Особливістю електронних торгів на Prozorro.Sale є той факт, що інформація про учасників оголошується тільки тоді, коли аукціон завершений та оголошений переможець. Це свідчить про рівні права всіх учасників та відсутності корупційних схем.

Ще однією незаперечною перевагою є можливість торгувати дистанційно. Суб’єктом тих чи інших торгів нерухомістю можна стати, незалежно від місця проживання, що значно спрощує процес. Весь документообіг, включаючи підписи, також проходить онлайн в дистанційному режимі.

Як показує практика, реалізація або здача в оренду нерухомості через систему Прозоро дозволяє залучити максимальну кількість інвесторів. Крім того, це дає можливість спосіб збільшити прибутковість об’єктів, які не використовуються власниками за призначенням, але залишаються дорогими в обслуговуванні.

Як стати учасником електронних торгів

Перше, що потрібно зробити для того, щоб взяти участь в торгах – зареєструватися на платформі, надавши необхідний пакет документів. Щоб виставити приміщення на продаж, важливо правильно сформувати заявку, інакше реєстрація буде безуспішною. 

Брати участь в торгах можуть юридичні та фізичні особи, а відкритість процесу дозволяє спостерігати за ходом будь-якого аукціону широкої аудиторії та ЗМІ. Кожен зареєстрований учасник отримує всебічну підтримку консультантів електронного майданчика на всіх етапах, по будь-яким питанням завжди можна звернутися в службу підтримки. 

Через майданчики Prozorro.Sale можна не тільки купувати нерухомість, але й інші товари, наприклад, деревину. Деталі за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodat-lis-kruglyak-sosn-v-harkovi-na-prozorroprodazhi/.