Блог

Хто може оскаржувати результати тендеру

Не секрет, що один з перевірених способів, як проводяться державні закупівлі – це тендери. Даний спосіб був введений ще в 2015-му році я надав реальну можливість побороти корупцію при формуванні державних замовлень та пошуку підрядників.

Це все актуально незалежно від того, про який саме тип тендерів йде мова. Це можуть бути замовлення на постачання певних товарів, надання різних послуг або ж виконання ремонтних робіт. Для того, щоб стати учасником такого тендера, важливо попередньо знайти акредитований електронний майданчик.

Хорошим прикладом такого сервісу може стати сайт tender.uub.com.ua, який може похизуватися досить серйозним досвідом роботи в цьому напрямку.

Що потрібно знати про оскарження результатів?!

Досить частими є ситуації, коли організатор замовлення обирає не зовсім очевидного виконавця. Тут варто брати до уваги основний принцип, згідно якого й обирається переможець в торгах. Мова йде саме про економічну вигоду. Саме цей пункт повинен бути основною складовою.

Якщо ж замовник державних робіт обирає не зовсім зрозумілого виконавця. В таких ситуаціях завжди є змога подати скаргу, чим самим скасувати результати торгів.

Важливо зазначити, що тендері можуть оскаржуватися саме суб’єктами. Говорячи більш просто, це юридичні або ж фізичні особи. Метою оскарження може стати захист прав та інтересів інших учасників, які згідно чинного законодавства повинні братися до уваги.

У випадку, коли замовник явно порушує правила, що чітко прописані в законі, то можливість оскаржити таке рішення – це досить правильний вибір.

Що стосується тих осіб, які можуть подавати самі скарги,  то це саме потенційні учасники. Це ті компанії, які подавали свою документацію на участь в тендері й пропонуючи більш вигідні умови, отримали відмову. 

Як показує практика, відповідна комісія досить справедливо реагує на такі повідомлення. І якщо дійсно були виявлені реальні порушення, то результати торгів вважаються скасованими. Важливо зазначити, що для цього повинні бути реальні підстави, а не лише якісь здогадки про те, що було прийняте не зовсім правильне рішення.

Якщо це питання вас цікавить, ви можете поцікавитися ним більш детально, звернувшись до технічної підтримки на обраному електронному майданчику. Зазвичай, оператори йдуть на зустріч і не ігнорують подібні повідомлення.