Блог

Організація аукціону з продажу автомобілів в ПроЗорро

Класифікація аукціонів за напрямками – це звичайне явище і робиться це для того, щоб користувачам було простіше шукати оголошення, які цікавлять безпосередньо їх. Починаючи з 2015-го року, коли активно запрацювала система ПроЗорро, кількість напрямків в торгах почала поступово зростати. Наразі, користуючись послугами будь-якого електронного майданчика, ви можете переглянути величезний перелік напрямків в торгах.

Це може бути реалізація земельних ділянок, надання прав на вимогу по кредиту, реалізація арештованого майна, надання права на користування державними надрами, продаж нерухомого майна і так далі.

Все, що від вас потребується – це перейти за посиланням https://sale.ueex.com.ua/ru/news/zemelqni-torgy-aukciony-de-ta-yak-prohodytymutq та вказати в фільтрах ті параметри, яким повинно відповідати оголошення, щоб вам було цікаво взяти в ньому участь.

Зауважимо, що переглядати такі оголошення варто саме на майданчиках з акредитацією. В Системі ПроЗорро є більше 10-ти таких сервісів. Всі вони є достатньо надійними, але можуть відрізнятися за навігацією, інтерфейсом та іншими параметрами.

Досить цікавим та перспективним напрямком в прозорих торгах можна назвати реалізацію транспортних засобів. Продаж автомобіля – це процедура, що потребує серйозних часових затрат і використання системи аукціонів – це чудова можливість спростити собі завдання.

Реалізовувати транспорт можна, користуючись енергетичною біржою України або ж будь-яким іншим електронним майданчиком, що є акредитованим в ПроЗорро.

Сам процес організації торгів з продажу автомобілів містить в собі декілька важливих кроків:

  • Технічна експертиза – це важливий етап і перед тим як виставити транспортний засіб на аукціон, проводиться професійна оцінка, що дозволяє визначити об’єктивну початкову вартість лоту. Відповідно, транспортний засіб виставляється на продаж за ціною, яка не буде перевищувати середні ринкові показники;
  • Вибір формату – сама процедура може проводитися з участю банківської установи, електронного майданчика або ж в звичайному форматі онлайн-аукціону. Головною умовою тут є дотримання умов діючого законодавства країни;
  • Очікування – якщо протягом декількох місяців не знаходиться достатньо учасників, які були б готові поборотися за лот, ціна автоматично знижується. Саме в такі моменти учасники мають можливість обрати момент, коли можна придбати майно за ціною, що є нижчою ринкових показників;
  • Сплата повної вартості – це фінальний крок і на те, щоб сплатити всю суму переможцю в торгах дається 10 днів. Лише в тому випадку, якщо кошти будуть сплачені в повному розмірі та  дотриманням часових рамок у майна буде новий власник.

Частіше за все, такий формат торгів можна зустріти в тих випадках, коли ініціатором проведення такого аукціону виступає певна державна установа, адміністративна структура або ж комунальна служба. 

До чого може призвести відповідь на скаргу або ж вимогу

Оскарження неправомірних дій організатора торгів – це досить часте явище, яке трапляється в електронних закупівлях на регулярній основі.

Більш серйозним методом оскарження вважається саме скарга. Причина тому дуже проста – це розгляд таких заяв антимонопольним комітетом України. Рішення, які приймаються на такому високому рівні можуть бути досить серйозними.

Як мінімум, комітет можна винести рішення про:

  • Примусове внесення змін до умови в тендерному оголошенні;
  • Відміну результатів тендерних закупівель та проведення повторної процедури;
  • Скасування тендеру.

Тут досить багато залежить від того, наскільки серйозним було порушення та чи були дії по відношенню до учасників справді неправомірними.

З вимогою ситуація значно простіше, тому що такі заяви потрапляють на розгляд не до комітету, а до самого організатора. Недооцінювати такий формат оскарження також не варто, в законі прописано, що замовник зобов’язаний відповідати на такі заяви в розгорнутому вигляді і робити це в чітко відведені часові рамки.

Як внести зміни до річного плану закупівель

Сформувавши документ про проведення річних закупівель та затвердивши його на вищому рівні, організації все ж мають можливість внесення певних коректив, якщо в цьому є необхідність

Всього прийнято розрізняти два основних способів, як це можна зробити:

  • Редагування поточного плану – важливим пунктом в цьому методі є фіксування змін в самому протоколі від тендерного комітету. Лише при такій умові, всі корективи будуть внесені до річного плану закупівель;
  • Створення нового рядку в плані – це ще один із варіантів, як можна внести корективи, але важливо робити це з врахуванням всіх основних вимог, прописаних в чинному законодавстві.

В обох випадках, варто дотримуватися існуючого алгоритму і робити все послідовно.