Блог

Правила планування закупівлі на Прозорро

Щоб придбати товари, послуги чи роботи через онлайн систему Прозорро, потрібно правильно спланувати потреби підприємства. Це вимога чинного законодавства України (ЗУ «Про публічні закупівлі»). Державні та комунальні підприємства, органи місцевого самоврядування зобов’язані робити закупки виключно через платформу державних закупівель ProZorro. Відкритий та прозорий механізм проведення торгів практично виключає можливість застосування корупційних схем та змови між учасниками. Для участі в тендері потрібно пройти реєстрацію на Прозорро чи на партнерських майданчиках системи. Це Mega Sale, інформацію про який можна знайти за посиланням megasale.com.ua.

Грамотне планування закупок

Планування закупівель забезпечує потреби державного чи комунального підприємства, іншого замовника у товарно-матеріальних цінностях, роботах та послугах.

Особливості планування закупівлі:

  • Спеціалісти підприємства розраховують обсяги продукції, сировини, енергоресурсів, робіт чи послуг, які необхідні для повноцінної роботи установи. Розрахунки заносяться у річний план закупівель організації.
  • Щоб оголосити тендер, підприємство зобов’язане оприлюднити затверджений річний план закупівлі на онлайн ресурсі Прозорро (з моменту затвердження плану його потрібно опублікувати у системі державних закупівель ProZorro протягом 5 днів).
  • Всі тендери ProZorro про закупку товарів, робіт чи послуг здійснюються у відповідності до оприлюдненого річного плану організації.
  • В річному плану закупок замовник вказує свої ідентифікаційні дані, назви та коди предметів закупівлі (код CPV, ідентифікаційний номер предмету купівлі-продажу, який береться з Єдиного закупівельного словника згідно «Порядку визначення предмета закупівлі»).
  • При публікації оголошення замовник вказую очікувану вартість лоту, яка закладена в бюджет. А також вид процедури закупівлі. В залежності від суми закупки, може бути застосована стандартна чи спрощена процедура закупівлі.

Важливо!

Для спрощення планування закупівлі на Прозорро рекомендується проводити консультації з експертами, ринкові дослідження та моніторинг цін на потрібні товари, роботи, послуги. Для уточнення цін можна робити запити до різних суб’єктів комерційної діяльності. Деякі види робіт чи послуг потрібно розраховувати під конкретні потреби підприємства, яке планує закупку в системі ProZorro.