Прозорий продаж лісу — це проблемне питання, яке довгий час було слабким місцем в економіці України. Через протизаконні вирубки та хабарництво, що пов’язане з продажем лісоматеріалів, наша країна втрачала величезний прибуток, а саме мільярди гривень щороку.
Та після 01.02.2020 року ситуація змінюється, бо в дію вступає Постанова №1178, схвалена Кабінетом Міністрів України. Постанова стосується продажу деревини на Прозорро (щоб дізнатися більше, переходьте за посиланням sale.uub.com.ua. Згідно змін до цієї Постанови, будуть встановлені оновлені правила:
- буде реалізовуватися 100% необробленої деревини;
- знижується комісійна плата переможця аукціону до 0,5%; .
- впроваджується повторний аукціон зі зменшенням стартової вартості на 5%;
- один лот повинен складатися лише з однієї породи деревини;
- передплата за договором виключається;
- усувається внесок від реєстрації, який зараз складає від 340 до 1700 грн за один лот.
Зараз такий напрямок продажу є страшенно важливим, бо завдяки розквіту ринку з реалізації деревини через онлайн — торги, держава покращує своє фінансове становище. За посиланням https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-derevyny-na-elektronnyh-torgah-prozorro-sale ви знайдете більш розгорнутий опис ринку.
Яким чином проходять торги необробленою деревиною на УУБ?
Через систему Прозорро.Продажі з 2016 року вдало реалізується майно як комунальне, так і державне — завдяки поліпшенню системи забезпечується стрімкий, ефективний та, що важливо, прозорий продаж кругляку. Відкриті торги дозволяють уникати порушення закону та попереджувати наявність корупційних схем. На електронних аукціонах необробленою деревиною лісозаготівельні господарства продають деревину, яку одержують після розділення повалених дерев і колод на частини, для їх переробки в майбутньому.
Як взяти участь в торгах з продажу необробленої деревини на УУБ?
На даний час, дякуючи Українській універсальній біржі, приймати участь в онлайн — торгах з реалізації необробленої деревини та лісу — кругляку мають право всі фізичні особи, підприємства чи громадяни України. Для цього вам потрібні:
1.Реєстрація на майданчику;
2.Ознайомлення з даними пропозиціями;
3.Вибір того лоту, який вас цікавить;
4.Вивчення умов продажу;
5.Подання заявки участь в аукціоні через особистий кабінет УУБ;
6.Своя ставка;
7.Проходження кваліфікації;
8.Після перемоги підписання договору.
Кожного дня клієнти інформуються щодо нових аукціонів, а при необхідності особистий менеджер може надати розгорнуту рекомендацію про проведення торгу та використання майданчику. Українська універсальна біржа почала своє існування в 1997 році і є чи не найдосвідченішою організацією у такому напрямку та дає велику сукупність послуг з купівлі або продажу майна всіх форм власності.