Блог

Які лісоматеріали можна придбати на торгах

У зв’язку з тим, що з 2020 року деревина в Україні продається відкрито на електронних торгах, у лісової галузі країни з’явилося більше коштів на розвиток. А все завдяки тому, що державі вдалося знайти спосіб ліквідації застарілих тіньових схем продажу сировини.

Відтепер для того, щоб придбати великі об’єми деревини будь-якого сорту, необхідно прийняти участь в електронному аукціоні, що проводиться в системі Прозорро.Продажі. Цей пілотний проект розпочався у лютому 2020 року та за пройдений час встиг себе показати в якості ефективного інструменту боротьби з корупцією. Для того, щоб придбати деревину по ринковій ціні, покупцеві тепер не потрібно давати хабар посадовцю, який, користуючись своїм службовим становищем встановлював завищену ціну.

На електронних торгах, що проводяться на акредитованих торгівельних майданчиках, таких як Українська універсальна біржа, продається необроблена деревина таких порід дерев: сосна, дуб, ялина, береза, вільха та інших. Також тут можна придбати дрова у великих об’ємах промислового використання.

Мінімальний об’єм лоту складає 150 кубічних метрів деревини, а вартість лоту не може біти менше за 200 тисяч гривень. Процес продажу деревини є відкритим та прозорим, що забезпечується рівністю доступу всім бажаючим, а також можливістю контролювати хід торгів сторонніми спостерігачами.

Для того щоб придбати деревину чи інший вид сировини через електронні торги не потрібно нікуди їхати. Вибір лоту, участь в аукціоні та підписання договору купівлі-продажу відбувається в онлайн режимі. Це дає суттєву економію, так як не потрібно добиратися в інший регіон країни, щоб підписати угоду. Можна заказати доставку деревини, не виходячи з дому. Всі підписані угоди є безпечними та законними, так як перед їх укладенням працівники електронного торгівельного майданчику ретельно перевіряють документи сторін договору. У випадку, якщо з документами виникнуть якість проблеми, договір підписано не буде.

Більш детально про те, як працює ринок деревини в Україні можна почитати тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kuplyu-brus-suhostij-na-elektronnh-auktsionah-prozorroprodazhi/.

На електронних торгах можна придбати кругляк лісу, пиломатеріал чи напівфабрикати з деревини. Завдяки здоровій конкурентній боротьбі, що розгортається на торгах, забезпечується формування справедливої ринкової ціни.