Блог

Як купити сухостій на електронній платформі Prozorro.Sale

Сухостійну деревину за вигідними цінами можна купити на відкритих онлайн платформах. Головною електронною системою державних закупівель, де продаються та купуються різноманітні товари, сировина, роботи та послуги, є ресурс Прозорро. Це дуже зручна електронна система, яка надає рівні можливості всім учасникам публічних аукціонів. Відкритість та спрощена процедура участі у торгах виключає тіньові схеми та корупцію у сфері державних закупівель та постачання продукції та послуг державним та комунальним установам. Щоб виграти у тендері, потрібно вивчити особливості ринкового попиту та пропозиції.

Продаж сухостійного лісу на майданчику ProZorro

Сухостій – це засохлі дерева та кущі. Сухостій з’являється у лісі внаслідок пожеж, засухи, хвороби рослин. Лісгоспи повинні відслідковувати наявність сухих дерев та вирубувати їх у відповідності до визначених норм. Заготівля сухостою регулюється Лісовим Кодексом та постановами Кабміну «Про затвердження Санітарних правил в лісах» та «Про затвердження Правил рубок головного користування» (зокрема в Карпатах).

Для більшого охоплення учасників та надання всім рівних можливостей платформа Прозорро укладає угоди співробітництва з електронними біржами, які мають достатньо ресурсів та відповідають високими стандартам проведення електронних торгів. Одним з таких майданчиків є Товарна біржа «Українська Енергетична Біржа» (ТБ УЕБ), інформацію про яку можна прочитати за посиланням sale.ueex.com.ua.

На онлайн майданчику ТБ УЕБ публікуються новини про оголошені тендери та аукціони, інша корисна інформацію про біржові торги, тенденції різних сфер економіки.

Продаж сухостійного лісу кругляка, брусу та іншої продукції через відкриті електронні торги зумовлена законодавчими вимогами (з 2019 року лісогосподарства зобов’язали крупні партії лісу деревосировини реалізовувати тільки на відкритих аукціонах системи державних закупівель ProZorro, не менше як 25% від загального обсягу). Таким чином можна зменшити незаконну вирубку лісу, виключити заниження цін по «договорнякам».

Як купити сухостій на ProZorro.Sale

Для участі у відкритих електронних торгах потрібно вчасно отримувати інформацію про оголошені аукціони. Дані про продаж дощок та брусу з сухостійного лісу можна отримати на біржі ТБ УЕБ за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/suhostij-kupyty-doshky-brusy-na-majdanchyku-tb-ueb.

Після реєстрації на ТБ УЕБ чи в системі Прозорро ви можете прийняти участь у публічних торгах. Виходячи з ціни продажу лісу, учасники аукціоні надають свої вартісні пропозиції на виставлений лот (партія продукції, яку виставлено на реалізацію).

Етапи участі у відкритих торгах на Прозорро:

  • Реєстрація в онлайн системі. Кожен користувач має право на особистий кабінет, в якому фіксується інформація власника, а також дані про його активність (завершені та поточні торгові операції).
  • Пошук потрібних тендерів (якщо немає даних про поточні аукціони в потрібному напрямку). Для ефективного пошуку використовуються ключові слова, які пов’язані з потрібною продукцією чи послугами.
  • Реєстрація на участь у обраному аукціоні. Заповнення даних про компанію, свої пропозиції.
  • Для деяких категорій продукції потрібно вносити гарантійний внесок.
  • Аукціон розпочинається саме у той час та дату, які заявлені ініціатором електронних торгів. Початок регулюється системою на автоматичному рівні.
  • Учасники починають участь у торгах. До початку аукціону кожен з учасників не бачить пропозицій інших, ця інформація стає доступною після початку торгів.
  • В процесі проходження трьох раундів учасники коригують свої цінові пропозиції. Система обирає найвигідніші умови для продавця.