Блог

Тендер на землю: передмова та процес

1 липня Україна переходить на найновіший етап – той, який буде пов’язаний із землею. Саме 1 липня в Україні відбулися перші повноцінні офіційні аукціони сільськогосподарських територій. Зараз існують деякі обмеження щодо фізичних осіб – одна особа може продати (продати, орендувати) земельну ділянку площею не більше 100 гектарів.

Після прийняття Закону № 522 в Україні учасники земельної ділянки можуть закладати ділянки та частки в банку, а також продавати їх та орендувати на законних підставах. На веб -сайті Держгеокадастру є більше оголошень про початок земельних аукціонів, отже, є можливість зайти на сайт та ознайомитися з ними.

Пізніше, після введення мораторію на землю, прийняття Закону № 522 зробити величезний резонанс в аграрному секторі становлення країни. Значні попередження про такі дії під час операцій із земельними ділянками:

  1. Позбавлення корупційних дій щодо продажу, купівлі чи оренди земельних ділянок;
  2. Позбавлення рейдерських захоплень;
  3. Позбавлення втручання третіх сторін у процес оренди, продажу чи купівлі землі.

Формування ринку землі

З введенням офіційних торгів за землю Україна зможе зменшити рівень тіньової політики. У реальному часі показник тіньової політики коливається від 60 до 90 мільярдів гривень. Існує більш тісна практика використання офіційних аукціонів у різних країнах, де рівень тіньової політики став значно меншим у порівнянні з попередніми роками.

Велике значення також має те, що земельний аукціон відбудеться на майданчику Прозорро – електронні продажі. Той факт, що з електронною формою продажу або оренди землі всі дії будуть здійснюватися відповідно до законодавства, мають чітку, прокреслену лінію з проханням вжити заходів щодо приватних ділянок. Усі дії будуть контролюватися та контролюватися владою. Про ринок землі більше прочитати ви зможете на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelni-torgy-koly-startuyut-ta-yak-prohodytymut/.

Вітчизняні фермери матимуть неповторну ймовірність; вони зможуть легально набувати земельні ділянки та використовувати їх для заснування бізнесу та будівництва фермерських господарств, сільської землі, тим самим збільшуючи потребу у вітчизняних товарах та послугах у сільському секторі.